Září

10.11.2020

Září 2020

BONA, BONA, BONA

Nastal pro nás velký, ale zároveň smutný den 31. srpen, kdy se s námi rozloučily velké děti, které budou dále navštěvovat mateřské školy pro děti stejného věku. Přejeme jim spoustu nových kamarádů a hodné paní učitelky, aby je měli rádi jako právě my v Boně.
Jako každý rok se 1. září otevřely dveře naší školičky, a přivítali jsme nové kamarády a kamarádky.
Děti zkoumaly nové prostředí, nové hračky ale samozřejmě se seznamovaly i mezi sebou. Dětem se u nás zalíbilo, a tak jsme si celý den hrály a to nejen ve třídě ale i na dvorečku.
Po zbytek týdne jsme se na kruhu představovali, abychom věděli jak se který kamarád a teta jmenuje. Seznamovali jsme se i s pravidly které ve školičce máme, a s potěšením jsme se dívali, jak je děti dodržují.
O našich nových kamarádech jsme se dozvěděli, že znají spoustu písniček, které krásně zpívají, a ani malování jim není cizí. Maminkám udělali radost omalovánkami ale i namalovanými obrázky.

Boničková písnička při svolávání do komunitního kruhu – „BONA“

AŤ JSI HOLKA NEBO KLUK,
UDĚLEJ SI SE MNOU KRUH.
NAUČÍM TĚ CHODIT, STÁT,
POJĎ SI SE MNOU, POJĎ SI HRÁT.
KDYŽ JE DOBRÁ NÁLADA,
NAJDI SI KAMARÁDA,
ZATLESKEJ A ZADUPEJ,
KAMARÁDŮM RUKU DEJ.

„Boničková básnička“

BONA, BONA, BONA,
TADY MY JSME DOMA.
MÁME SE TU RÁDI
A JSME VŠICHNI KAMARÁDI.

POČASÍ JE NA DRAKA

Tento týden jsme si povídali o tom, že se mění na podzim počasí, fouká vítr, dny se zkracují. V ranním kruhu jsme se zaměřili na správné dýchání a práci s dechem. Děti tvořily malé papírové draky – nanášely barvu štětcem, lepily oči a třásně. Společně jsme vytvořily draky na obloze – děti měly za úkol přinést listy, ty jsme nalepily na veliký papír. Děti houbičkou nanášely barvu a draky – listy, dále zdobily.

Děti se naučily píseň „Vzal si mrak, černý frak“.

Vzal si Mrak černý frak
pozval paní Bouřku
na taneček na kopeček
točili se v kroužku.

SrpenŘíjen