Akce

Informace o naší třídě
 • Akce a události

  akce naší dětské skupiny
 • Slavíme Den Dětí

  První týden v červnu jsme již tradičně oslavovali společně s dětmi jejich svátek – DEN DĚTÍ. Opět jsme pro děti připravily pestrý zábavný program na naší zahrádce. Děti soutěžily úspěšně a s plným nasazením v těchto soutěžích – skákání v pytli, překážková dráha s balonkem na lžíci, chytání rybiček na udičku (dřevěná dětská hračka), přetahování lanem, sbírání balonků do svého kroužku, hod na cíl, pěnovými balonky. Za každou splněnou disciplínu dostalo dítě razítko na svou cedulku, kterou si odneslo domů. Oslavu dětského dne jsme zakončili slavnostně bouchnutím dětského šampaňského a rozdáváním medailí spolu s balíčkem odměn-sladkosti, omalovánky apod. Poté si už děti volně hrály s nafukovacími balonky. Těšíme se zase za rok 🙂

   

 • Karneval v BONĚ

  Dne 11.2. proběhl u nás již tradiční masopustní karneval. Od rána děti přicházely v maskách i my tety, jsme se do masek převlékly. Tento den jsme zároveň slavili narozeniny, takže děti si pochutnaly i na výborném dortíku – ještě jednou děkujeme rodičům. Pro děti byly jako každý rok připraveny soutěže, tanečky. Veselice probíhala jak u nás ve třídě, tak i v naší herně. Na konci byly všechny děti odměněny balíčkem, ve kterém našly omalovánku, voskovky, lízátko, balónek, bublifuk, razítko. Všichni také na závěr dostali diplom 🙂 

   

 • vánoční trhy na Mírovém náměstí

  Vánoční trhy

   

  V čase předvánočním, jsme se s dětmi vypravili nasát vánoční atmosféru na vánoční trh na Mírovém náměstí. Zvládli jsme náročnou cestu metrem i tramvají. Odměnou byl dětem sladký trdelník, nebo perníček. 

   

 • Besídka

  Besídka

  Jako každý rok připravují tety s dětmi vánoční besídku, letos tomu nebylo jinak. Děti se naučily řadu krásných básniček, písniček a dokonce předvedly, že umí taky tancovat. Nebyla opět nouze o dárečky, které hodný Ježíšek přinesl všem dětem. Když si každý rozbalil ten „svůj“ balíček, byly připraveny na stolečcích aktivity pro rodiče a jejich děti. Zdobily se vánoční ozdoby a vánoční stromeček. Nechybělo ani skvělé voňavé cukroví, za které Vám rodiče moc děkujeme. Děkujeme taky za hojnou účast při besídce a pohodovou náladu, kterou jste s sebou přinesli. Celý tým Bony Vám přeje šťastné a veselé Vánoce a do nového roku především zdraví a radosti. 

   

 • Mikuláš V BONĚ

  Mikuláš v BONĚ

  Již tradičně k nám do Boničky přišel Mikuláš v doprovodu Anděla. Všem dětem přinesli balíček dobrot. I přes počáteční ostych, se nakonec všechny děti osmělily a vzácné návštěvě zazpívaly písničky a přednesly básničky, které si pro Mikuláše s Andělem připravily. 

   

 • návštěva Dinoparku Praha Harfa

  Návštěva Dinoparku

  28.listopadu jsme si udělali malý výlet a vypravili jsme se s dětmi do Dinoparku na Harfě. Děti se  těšily už několik dní předem, měly připravené baťůžky s pitím a po svačině jsme vyrazili. Zvládli jsme společně jak jízdu metrem, tak i eskalátory. Dinosaury jsme na střeše budovy viděli už z dálky. Po vstupu na výstavu se některé děti docela bály, nechtěly se k modelům dinosaurů ani přiblížit, protože někteří dinousauři se pohybovali a vydávali zvuky. Nakonec si daly všechny děti říct a s dinosaury jsme se i fotily. Dětem jsme četly cedulky u jednotlivých exponátů, kde bylo napsáno kdy který dinosaurus žil, jak byl velký a jestli to byl masožravec nebo býložravec. Ve 4D kině jsme shlédli pohádkový příběh o dinosaurech a protože se už pomalu blížilo poledne, vraceli jsme se všichni pomalu do Boničky. Výlet se nám všem líbil a těšíme se na další dobrodružství.

   

 • Hasič v Boně

  Dne 13.6. 2019 se na naše děti přišel podívat skutečný pan hasič. Dětem se přišel ukázat v plné výstroji. Názorně dětem ukázal co všechno hasič ke své práci potřebuje. K velké radosti všech, si děti mohly opravdovou hasičkou přilbu, masku, či bundu vyzkoušet. Pan hasič dětem povídal co jeho náročná profese obnáší a jak se mají děti chovat v případě požáru a nebezpečí. Ale hlavně se snažil v dětech vzbudit důvěru, že kdyby náhodou hasiče „potřebovaly“, aby se jej v masce nebály, protože je tady od toho, aby jim pomohl a zachánil je. Moc panu hasiči děkujeme 🙂 Dětem i nám se názorná přednáška moc líbila.

   

 • Den dětí

  Dne 3.6. 2019 jsme společně oslavili den dětí.Pro děti bylo připravené dopoledne plné her a překvapení na závěr ( hledání pokladu). Děti soutěžily například v přetahování lanem, vyzkoušely si svoje balanční schopnosti – slalom s lžící v ruce s balónkem a noho dalších. Na závěr vydařeného dopoledne děti hledaly poklad, který se jim schoval do krabice v pískovišti. Každý dostal medaili z čokolády, diplom a balíček dobrot. Všichni jsme si ten den náramně užili 🙂

   

 • Karneval

  Dne 5.3.2019 proběhl v BONĚ Karneval.

  Děti si s rodiči přichystaly masky, do kterých se během rána převlékly. Celé dopoledne bylo ve znamení zábavných her pro děti. Děti měly například za úkol házení míčků do koše, malování obrázků, dále děti přiřazovaly k sobě dvojici obrázků a plno dalších her a tanečků.

  Na závěr byly dětem předány diplomy a ceny. Děti z toho měly velkou radost a my pochopitelně také 🙂

   

 • Divadlo Zvířátka a loupežníci

              Dnes 15.1.2018 jsme navštívili opět divadýlko, konkrétně pohádku Zvířátka a loupežníci. Děti se vždy velmi těšily. Pohádka pojednávala o zvířátkách na statku. Zvířátka každé ráno budil kohoutek. Jednou se ale vzbudil a nekokrhal. Moc se za to styděl a odešel do lesa. Tam ho chytil zlý loupežník, který chtěl kohoutka sníst. Hodná koza a kocourek se rozhodli kohoutka vysvobodit. Zlého loupežníka z domečku vyhnali a kohoutka zachránili. Pak se tam rozhodli zůstat a v domečku hospodařit. Pohádka se dětem moc líbila. Těšíme se na příště. 

   

 • Vánoční posezení v BONĚ

  Dne 19.12. 2018 byli pozváni do BONIČKY rodiče našich dětiček. Děti si pro ně totiž připravily několik básniček a písniček s vánoční tématikou, které svým milým rodičům předvedly. Děti se na besídku pečlivě připravovaly mnoho dní, aby své rodiče potěšily a ukázaly jim, co všechno se už zvládly naučit. Příjemnou atmosféru pomohlo určitě navodit přinesené cukroví, na kterém jsme si všichni náramně pochutnali, vánoční koledy ale především milí lidé, kteří si na BONIČKU v předvánočním shonu našli čas. DĚKUJEME 🙂

   

 • Mikuláš v BONĚ

  Dne 5.12. 2018 přišel opět po roce do BONY Mikuláš, tentokrát si s sebou vzal na pomoc andílka, čerta raději nechali v pekle. Děti jim zazpívaly několik písniček a básniček, které si pro tuto příležitost připravily. Odměnou byl každému pytlík dobrot a adventní kalendář. Tak zase za rok 🙂 !

 • Divadlo - Trampoty čerta Huberta

  Dalším divadelním představením, které měly děti možnost v Komunitním centru Kardašovská shlédnout neslo název ,,Trampoty čerta Huberta“. Celou cestu jsme se všichni na představení těšili. Po příchodu do komunitního centra děti nadšeně obsadily první řadu. Příběh byl o čertu Hubertovi, který měl za úkol, vydat se na Zem mezi smrtelníky, vypátrat, kde se skrývá loupežník Bukvice a vydat ho peklu pro jeho hříchy. Celé představení bylo doplněno a zábavné a humorné písničky. Jelikož jsme divadýlko navštívili i s nejmenšími dětmi, na některé z nich čertík nepůsobil příliš důvěryhodně. Nicméně po odchodu z divadla měly všechny děti dobrou náladu a těšily se do Bony na obídek a na další divadelní představení.

 • Divadlo - Africká pohádka

  Dnes jsme navštívili divadlo. Pohádka se jmenovala „Africká pohádka“. S dětmi jsme si sedli do první řady. Děti nedočkavě čekaly, až začne představení. Pohádka byla o černošské holčičce, černošských chlapcích, o zvířátkách, která žijí v Africe. Představení se dětem moc líbilo, hlavně pro živý kontakt s herci. Děti si mohly prohlédnout všechny loutky, které se vyskytovaly v pohádce. Cestou domů si děti radostně povídaly o divadýlku.

 • Mirakulum

  Plakátek

  MIRAKULUM

  Dne 29. 8. 2018 se DS Bona, společně s Azylovým domem, vydala na výlet do zábavního parku Mirakulum v Praze.

  Jindy náročné cestování nám ulehčil sjednaný autobus, který nás od DS dovezl přímo na místo a zase zpátky. Cestu autobusem si naše nedočkavé a natěšené děti krátily pozorováním cesty, zpíváním a spoustou otázek.

  Po příjezdu do Mirakula dostaly děti poznávací náramky a šlo se prozkoumat okolí. Kromě krásných, barevných, propracovaných prolézaček si děti užily zábavu také na obří trampolíně, houpačkách či lanovce. Dále následovala zastávka u malé zvířecí farmičky. Mimo to, že děti mohly zvířátka vidět, dostaly se s nimi také do přímého kontaktu. Byl zde volný vstup ke kozám s kůzlátky a tak si je děti mohly pohladit a prohlédnout z blízka. Vzhledem ke krásnému počasí jsme po svačinové přestávce zamířili přímo do vodního světa. Po cestě se děti změřily s dinosaurem a ty nejodvážnější se vydaly prozkoumat podzemní temný tunel. Ve vodním světě nás čekalo ještě více zábavy. Vodopády, říčky, vodní kameny, skluzavka i různé vodní herní prvky děti zaujaly na tolik, že jsme málem zapomněli, jak rychle utíká čas.

  Při zpáteční cestě děti ještě velmi živě vzpomínaly, co všechno v parku viděly, zažily a co se jim nejvíce líbilo. Toto nádherné nevšední dopoledne jsme si všichni náramně užili.

  Touto cestou bychom chtěli poděkovat vedení CSSP panu řediteli Tomáši Jánovi, PR oddělení, technickému oddělení a zaměstnancům Azylového domu Šromova za další nevšední zážitek, který nás všechny chytl za srdce. DĚKUJEME !!!

 • Den dětí

  Slavili jsme den dětí. Nejprve návštěvou pražské ZOO ale také v pátek 1.6.2018. bylo pro děti připraveno zábavné dopoledne v BONĚ, plné her, radovánek, písniček, kde děti soutěžily mimo jiné ve zdolávání překážkové dráhy, přetahováním provazem, hodu na cíl, či závodech na odrážedlech.

 • Výlet do ZOO

  Dne 29.5.2018 se naše BONA vydala na výlet do ZOO v Praze. Této náročné mise se zúčastnilo celkem 9 odvážných dětí. Všechny bez zaváhání zvládly v parném dni absolvovat náročnou cestu MHD tam i zpět. Odměnou jim však byl úžasný den se zvířátky, které se zájmem pozorovaly. Celou akci děti zvládly na jedničku a budeme věřit, že se s Vámi o své zážitky podělily. Touto cestou bychom chtěli poděkovat našemu vedení a to jmenovitě panu řediteli CSSP Tomáši Jánovi a řediteli pražské ZOO Miroslavu Bobkovi, že jsme se mohli zadarmo této skvělé akce zúčastnit. Děkujeme

 • Divadlo

  Dne 27.3.2018 jsme se s dětmi účastnili divadelního představení „Jak Oskárek našel Petrklíč“. Tuto akci pořádalo komunitní centru Kardašovská

  Pohádka „Jak Oskárek našel Petrklíč“ byla o probouzení jara. Zaznělo zde mnoho písní, které byly doprovázeny hudebními nástroji – kontrabas, flétna, housle, kytara, metalofon. Některé písně byly známé a tak si je děti mohly spolu s herci zazpívat. Kromě společného zpěvu byly děti do děje vtaženy i pohybem a rytmizací. Některé z dětí byly vyzvány přímo na pódium a měly tak možnost podílet se na tvorbě kulis.

  Toto představení dětem názorně ukázalo, co vše probouzení jara obnáší. Zopakovaly si názvy prvních jarních květin, ale i živočichů, barev a přírodních jevů. Na konci pohádky proběhlo malé opakování toho, o čem pohádka vlastně byla. Zde se ukázala pozornost dětí, kterou herci byli schopni udržet po celou dobu představení. Celou tuto akce zakončil společný tanec všech zúčastněných dětí, učitelek i samotných herců.

  Vzhledem k reakcím dětí hodnotíme tuto akci jako velice vydařenou. Všichni jsme si představení užili a zpět do DS BONA jsme se vraceli plni radosti z krásného zážitku.

  Touto cestou bychom chtěli poděkovat mamince paní Kunstové, která nám o divadýlku dala vědět a zařídila nám, že budeme moci do divadýlka zdarma docházet.

  Letáček

 • Karneval v BONĚ

  Období karnevalů zavítalo i k nám do dětské skupiny.  Děti měly možnost vyslovit svá přání ohledně toho, jakou masku si chtějí na karneval obléci nebo si přinesly vlastní. V nabídce ranních činností pak byly pro děti připraveny tématické omalovánky (motivy maškar). Během karnevalu si všichni vyzkoušeli překážkovou dráhu, představili svůj kostým a nakonec získali malou sladkost a diplom. 

 • Pohádka Nejlepší přítel

  V úterý 5. prosince se konalo promítání pohádky Nejlepší přítel v CineStaru na  Černém Mostě, kam byla naše dětská skupina BONA pozvána. Promítání obsahovalo také doprovodný program s herci a maskoty z večerníčků a děti dostaly malou nadílku.

 • Mikuláš v BONĚ

  Dne 7.12. 2017 zavítal do BONY Mikuláš. Děti mu s radostí přednesly písničku „Buburáky“ a básničky „ Leze z pekla, leze čert“ a „Čerti a čertidla“ , které si pro něj připravily. Jako odměnu každý dostal nadílku v podobě sladkostí, ovoce a adventního kalendáře.

 • Vánoční besídka

  V předvánočním čase proběhla besídka na kterou byli pozváni i rodiče a sourozenci dětí. Pohodu navodilo cukroví a vánoční koledy prezentované dětmi za hudebního doprovodu. Rodiny si tak mohly poslechnout například „Pásli ovce valaši“ nebo „Štědrý večer nastal“ . Hlavní část programu bylo předání nových hraček dětem od „ježíška“ . Děti dostaly novou stavebnici Lego Duplo, kinetic sand, elektronickou Albi tužku s knihou a další krásné dárky. Za účast a podporu naší dětské skupiny děkujeme jak rodičům tak i vedení CSSP.