Březen

11.4.2019

TOULKY PŘEDJAŘÍM SE NÁM PODAŘÍ

Tento týden se děti seznámily, jak se kolem nás mění příroda.
Jarní básnička:
KAŽDÝ NA TO KOUKÁ, CIVÍ,
NA JAŘE SE DĚJÍ DIVY,
ROZKVETE VŽDY JEDEN PÁN.
VÍTĚ KTERÝ? TULIPÁN!
Rozkvétají stromy, první jarní kytičky, které jsme si venku ukázaly. Také jsme si povídali o jarních mláďátkách. Na výtvarné činnosti děti vyrobily rozkvetlý strom, který pak doplnily motýlky.

CIZOKRAJNÁ ZVÍŘATA

Tento týden jsme si s dětmi v kruhu povídali, jaká znají cizokrajná zvířátka, popřípadě jaké viděly v ZOO. Přinesla jsem jim na obrázku některé ukázat. Povídaly jsme si, co je pro které zvíře typické, kde žije a čím se živí. Na výtvarné činnosti děti vyráběly papoušky, které zdobily peříčky.
Básnička:
DLOUHÝ CHOBOT,
VELKÉ UŠI,
ŠEDÁ BARVA SLONŮM SLUŠÍ.
DAŘÍ SE JIM NEJVÍCE,
V INDII A AFRICE.
Dále jsme dětem četli pohádku o žirafách.

VYROSTLA NÁM Z ČISTA JASNA
Tento týden jsme si povídali o tom, jaké rozkvetlé kytičky můžeme na jaře pozorovat. Děti na konci týdne již uměly poznat Pampelišku, Tulipán, Fialku, Sněženku, Narcis, Petrklíč a Sedmikrásku. Při výtvarné činnosti si děti vyrobily rozkvetlé Tulipány za oknem. V rámci literární činnosti jsme si představili Malou pohádku o Sněžence, na kterou děti měly za úkol, pomocí odpovědí na námi kladené otázky, reagovat. Dále si například mohly vybarvit svou veselou kytičku. Po celý týden jsme se učili písničku o Pampeliškách:

PAM, PAM PAMPELIŠKY V ŽLUTÉM KLOBOUKU,
PRÝ SI POSEDALY RÁNO NA LOUKU,
NAKLÁNĚLY K SOBĚ ZLATÉ HLAVINKY,
JSOU TO MALÉ DĚTI VELKÉ MAMINKY.

NA NAŠEM DVOŘE
V rámci tohoto týdne jsme si s dětmi povídali o tom, jaká zvířátka můžeme chovat na statku či u nás na dvorku. Na konci týdne děti již uměly poznat zvířátka na obrázku, vědět, jak se ona a jejich mláďátka jmenují, jaké vydávají zvuky a čím se živí. V rámci výtvarné činnosti si děti vyrobily kočičku. Tento týden v BONĚ probíhalo také jarní focení a loučení s paní učitelkou Verunkou, která si pro děti připravila malé překvapení. Celý týden jsme s dětmi procvičovaly básničku:

NAŠE KOČKA STRAKATÁ,
MĚLA ČTYŘI KOŤATA.
JEDNO MOUREK, DRUHÉ BÍLÉ,
TŘETÍ ZLUTÉ, ROZTOMILÉ.
A TO ČTVRTÉ STRAKATÉ,
PO MAMINCE OKATÉ.

ÚnorWOMEN’S ROLEX WATCHES